Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

IŠLEISTUVĖS

Balloon eyes

Išaušus pavasariui ir artėjant vasarai, kai kurių iš mūsų laukia svarbus įvykis – išleistuvės, žyminčios perėjimą iš vieno svarbaus gyvenimo etapo į kitą. Išleistuvės paprastai švenčiamos darželyje ir mokykloje.

 

Įvairios programos išleistuvėms

 

Darželio išleistuvės ženklina svarbų etapą – darželinukų atsisveikinimą su nerūpestinga vaikyste, darželio baigimą ir ruošimąsi „surimtėti“ bei nuo rudens jau sėstis į mokyklos suolą. Ketvirtokų išleistuvės mokykloje – tai atsisveikinimas su pradinėmis klasėmis, mylima pradinių klasių mokytoja, priprastu klasės suolu ir jaukia klase, tapusia antraisiais namais, ir pasiryžimas nuo rugsėjo darbuotis iš peties kaip dideliems, siekiant mokslo aukštumų. Abiturientų išleistuvės mokykloje  - dar vienas svarbus žingsnis suaugusio žmogaus gyvenimo link, tarimas „sudie“ mokyklos suolui, mokytojams, pažymių knygelėms, klasiokams, mokyklos koridoriams ir užkaboriams... ir žengimas į visiškai naują pasaulį, kuriame pasitiks įdomūs nauji žmonės, naujos iki šiol neatrastos galimybės, nauji išbandymai, kuriuos reikės įveikti savarankiškai.

 

Kad tai svarbu, įsitikinome, dabar atėjo eilė kitam sprendimui – kaip įdomiai, linksmai, nepamirštamai pažymėti išleistuves?

 kindergarden

 

Štai kelios  IDĖJOS IŠLEISTUVIŲ SCENARIJUI DARŽELYJE:

  • Jei turite patalpas ar jau žinote, kur vyksite švęsti, galite pasikviesti pas save atvykti linksmą personažą, kuris atsiveš žaidimų, vaidybos ir muzikos programėlę pasirinkta tema: Piratai, Indėnai, Cirkas, Pasakos ir kt. Personažai galėtų būti: Piratas, Raganaitė, Klounas, Vaiduoklis, Kareivis, Kaubojus, Katinas, Pepė, Ponis, Fėja, Zuikis, Drugelis, Varlytė, Pelytė Minė, Princesė ir kt.

Personažai Vilniuje

 

  • Jei turite transportą ir galite susėsti ir nuvažiuoti kur širdis geidžia, puiki idėja būtų švęsti gamtoje. Gamtoje visuomet gera nuotaika, visuomet yra ką veikti ir grįžus namo užplūsta malonus energijos antplūdis, ką jau kalbėti apie puikius prisiminimus.

 

  • Darželinukų išleistuvės galėtų būti rengiamos sodyboje su specialia edukacine programa, kurios metu vaikai galės žaisti, dalyvauti, savo rankomis  pasidaryti kokį nors kūrybinį darbelį (pvz. bitutes iš vilnos ir audinio skiautelių) menininkų padedami, o gal pamatys kaip minkoma ir kepama brangi duonelė ir patys mokysis ją formuoti, saugoti ir  vertinti.

 

  • Jei norite švęsti mieste, niekur toli nevažiuoti, galite švęsti fotostudijoje su linksma programa. Programos metu aktorius žais, šoks, vaidins, dainuos su vaikais, o vėliau fotografas leis jiems persirenginėti įvairiais kostiumais, puoštis skrybėlėmis ir aksesuarais ir visus fotografuos. Po tokios šventės liks pluoštas nuostabių profesionalių fotografijų.

Fotosesija su kostiumais ir aktoriaus programa Viniuje

 

  • Ne paslaptis, kad vaikai – dideli smaližiai ir tik mūsų, suaugusiųjų, sprendimas, ar leisime jiems prisismaližiauti iki soties jų šventės dieną ar ne. Su prisismaližiavimu susijusi dar viena darželinukų išleistuvių idėja – šokolado degustacija ir saldainių gamyba. Vaikai ne tik sužinos daugiau apie tai, iš kur atsirado šokoladas, bet ir patys mokysis gaminti rankų darbo saldainius, dalyvaus akloje šokolado degustacijoje ir mokysis tapti tikrais gurmanais.

 

  • Jei Jūsų darželinukai ramūs ir kūrybingi, galbūt būtų gera mintis sudalyvauti kūrybinėse išleistuvėse ir visiems, pavyzdžiui, iš molio nusilypdyti keramikos „šedevrų“. O po sunkaus darbo smagiai suvalgyti atsineštines vaišes.

 

Toliau kelios IDĖJOS IŠLEISTUVIŲ SCENARIJUI KETVIRTOKAMS MOKYKLOJE:

  • Jei Jūsų ketvirtokai pakankamai „pasiutę“, gal būtų įdomu pasidaryti karines pratybas išleistuvių proga. Tai be abejonės įdomu berniukams, bet puikiai tinka ir mergaitėms. Karinių pratybų metu vedėjai lauko aikštelėje suskirstys vaikus į komandas ir duos užduotis, apmokys elgtis kritinėse situacijose, vaikai turės įveikti kliūčių ruožą ir, žinoma, dalyvaudami estafetėse, mokysis padėti savo komandos draugams.

"Sukarintos" išleistuvės

 

  • Smaližiams ketvirtokams be abejo patiktų šokoladinės išleistuvės, kurių metu jie ne tik susipažintų su šokolado istorija, bet ir patys savo rankomis mokytųsi įmantraus šokolado figūrėlių lipdymo meno.

 

  • Jei norite įsimintinų išleistuvių savo ketvirtokams, derinkite linksmybes su prasmingumu ir edukacija, mokykite vaikus saugoti ir branginti savo tradicijas. Visa tai galima perteikti smagiai edukacinėje programoje "Rugelio kelias Vaikai iki soties prisibus gamtoje, galės žaisti, džiaugtis, o tarp pramogų mokysis savo rankomis minkyti, gardinti, laiminti duonelę, o gardžią iškepusią – ragauti.

 

  • Azartiškiems miestiečiams ir „Žvaigždžių karų“ gerbėjams patiks lazerių kovos labirintuose, kur vaikai, pasiskirstę komandomis, stengsis „pašauti“ priešininką, o patys kuo ilgiau išsilaikyti nepastebėti. Tai visiškai saugu. O po žaidimų, žinoma, lauks atsineštinės vaišės pokylių salytėje.

Lazerių kovos labirinte Vilniuje

 

Daugiau idėjų darželio ir ketvirtokų išleistuvėms