Gimtadienis.info

Daugybė idėjų

KNYGA - PUIKI GIMTADIENIO DOVANA

 

Book Love

Knyga – visuomet madinga, gera, vertinga dovana gimtadienio proga. Sakoma, kad žmogus yra toks, kokias knygas perskaitė. Pasirinkti knygą yra atsakinga užduotis. Nors knygynų ir parduotuvių lentynos lūžta nuo knygų, toli gražu ne visos knygos yra vertos dėmesio, galinčios suteikti žmogui gerų minčių, išminties, nušviesti teisingas vertybes ir atskleisti gyvenimo grožį, atpalaiduoti, atgaivinti pavargusią sielą, pakurstyti fantaziją, skatinti niekad nenustoti svajoti...o šie dalykai yra labai svarbūs.

 

Išrinkti knygą jaunam, tik pradedančiam savarankišką gyvenimą žmogui, dar atsakingiau, nes knyga jį/ją vis dar moko gyvenimo pagrindų, praplečia akiratį, sustiprina, suteikia vertingų žinių apie gyvenimą.

Toliau pateikiame keletą bendrų patarimų, kaip išrinkti gerą knygą gimtadieniui bei populiarių, vertų dėmesio knygų TOP, iš kurių, tikimės, kažką išsirinksite:)

A little "light" reading

 

13 ŽINGSNIŲ: KAIP IŠSIRINKTI GERĄ KNYGĄ?

1. Pagalvokite, kokio žanro knygas mėgsta jubiliatas (detektyvai, fantastika, fantasy, romanai, poezija, knygų-filmų serijos, mokslinė literatūra, biografijos, verslas, ekonomika, finansai, teisė, sveikata, istorija, kelionės, kulinarija, gyvūnai, augalai, sportas, asmenybės tobulėjimas, religija)?

2. Kokie autoriai jo/jos mėgstamiausi?

3. Kokie jubiliato pomėgiai, hobiai (automobiliai, žvejyba, statyba, rankdarbiai, kolekcionavimas, maisto gaminimas, istorija ir t.t.)?

4. Kokiu tikslu dovanojate knygą? Kad jubiliatas, ją skaitydamas, išmoktų kažko naujo, pasitobulintų, pasijuoktų, smagiai praleistų laiką?

5. Išsiaiškinkite, ar jubiliatas jau neturi tokios knygos, kurią planuojate pirkti, namuose, ar nėra jos jau perskaitęs?

6. Susipažinkite su pasirinkta knyga. Perskaitykite knygos recenziją, aprašymą. Žinoma, idealiausia, jei Jūs ją pats būtumėte prieš tai perskaitęs, tuomet lengviau nuspręstumėte, ar ji tinkama dovanoti, ar knyga yra kokybiško turinio, gerai parašyta, o ne tiesiog švaistanti mūsų brangų laiką.

7. Peržvelkite knygos turinį – ar jis Jus „užkabina“?

8. Perskaitykite keletą pirmųjų knygos puslapių – ar knyga skaitoma lengvai, ar ji įtraukia/sudomina skaitytoją, ar mintys dėliojamos sklandžiai, ar naudojami žodžiai yra suprantami?

9. Paprašykite rekomendacijos knygyno darbuotojos, kitų draugų, giminaičių.

10. Pasidomėkite knygos atsiliepimais/skundais internete. Būkite atsargūs su TOP, populiariausiomis knygomis ir bestseleriais, nes jų populiarumas gali būti visiškai tuščias, o turinys niekinis, tad bet kurią knygą iš pradžių „perleiskite per savo filtrą“.

11. Rinkdami knygą galvokite ne apie tai, ar Jums ji patinka/patiktų, bet apie tą žmogų, kuriam ją norite dovanoti – ar knyga patiktų jam/jai? Ar knyga pradžiugintų dovanos gavėją?

12. Ar gražus, stilingas, dailus knygos viršelis? Geriau dovanoti knygas kietais viršeliais – jos solidžiau atrodo.

Red Wrapped Book with Christmas Tree Book Band

13. Galiausiai, jei niekaip neišrenkate knygos, galite padovanoti dovanų kuponą, jubiliatui pačiam apsipirkti knygyne.

 

Net jei jubiliatas nemėgsta skaityti ar turi mažai tam laiko, vis tiek gera knyga – tinkama gimtadienio dovana. Dovanodami knygą skatiname jį/ją skaityti (nors truputį). Tiesiog tuomet knyga tikrai turi būti „nesunki“ ir maloni skaityti. Ypač sunku pripratinti skaityti jaunimą, tačiau tai daryti reikia ir verta. Jei jie susidomės, „užsikabins“, knyga suintriguos, skaitymas gali tapti jų gyvenimo neatskiriama dalimi, o knygos juk – išsilavinimo dalis.

 

TOP KNYGOS, KURIAS VERTA PERSKAITYTI

 

TOP12 KNYGŲ GIMTADIENIUI VYRAMS, VAIKINAMS:

Gentleman

  1. Sun Tzu „Karo menas“ - pati garsiausia visų laikų knyga apie taktiką ir strategiją, šimtmečiais formavusi lyderių mąstymą. Jo išmintimi vadovavosi Napoleonas, vokiečių generolai II pasauliniame kare, amerikiečiai, planuodami operaciją „Audra dykumoje“. Jis vis dar aktualus šiandien.
  2. Gary Paulsen “Brajano kirvis” – daugybę apdovanojimų susižėrusi knyga, taip pat  Amerikos bibliotekų asociacijos paskelbta geriausia knyga jaunimui. Apie knygą: „Išlikimo istorija, kokios dar nebuvo... Kerintis pasakojimas... Nugalėtojas...“ „Kvapą užimanti istorija... Poetiškas pasakojimas taip sujungtas su tikrovės įvykiais, kad sukurta kai kas daugiau nei nuotykių apysaka.“
  3. Susan Eloise Hinton „Autsaideriai“ – knyga, tapusi F.F. Coppolos filmu, apie  paauglių atstūmimą, išlikimą, jaunuolių skirtumus ir bendrumus.
  4. Conn and Hal Iggulden “Pavojinga knyga berniukams” – visiems berniukams nuo 8 iki 80 metų, smalsiems, drąsiems, išdykusiems, kurie užaugo, bet vis dar nori pavojų.
  5. Stephen Chbosky „Atskalūno laiškai“ – istoriją apie vienus paauglio metus, jo vidinį pasaulį, išgyvenimus ir mintis.
  6. Dave Pelzer “Žmogus, vardu Deivas” – knyga apie žmogaus pastangas kovoti su įvairiomis gyvenimo aplinkybėmis ir jas įveikti.
  7. Anthony Robbins “Pažadinkite savyje milžiną” – motyvacinė knyga apie savęs tobulinimą, lyderystę, savo gyvenimo sutvarkymą.

Business Card Quotes

    8. Anthony Robbins “Draugo laiškai” – patarimų knyga, kaip paversti savo gyvenimą meno kūriniu, pasiekti didelių tikslų.

    9. Jon Krakauer „Į laukinį pasaulį“ – prikaustanti dėmesį knyga apie žmogaus aksitatą su gamta, drąsą mesti iššūkį sau ir visuomenei. Autorius buvo apdovanotas prestižine Amerikos menų ir literatūros akademijos literatūros premija.

   10. Arkady Fiedler „Mažasis bizonas“ – graži istorija apie indėnų gentį ir jų papročius, gamtą, nuotykius, kovą dėl savo teisių.

   11. Michael Morpurgo „Karo žirgas“ – knyga tapusi filmu, apie I pasaulinį karą, berniuko ir žirgo draugystę.

war horse movie

   12. Riteriai. Iliustruotas žinynas su 3D akiniais.

 

 

 

TOP16 KNYGŲ GIMTADIENIUI MERGINOMS, MOTERIMS:

A Young Girl Reading, ca. 1776

   1. Charlotte Bronte „Džeinė Eir“ – tai klasika ir viena gražiausių meilės istorijų anglų literatūroje. Tačiau jos negalima pavadinti banalia meilės istorija su laiminga pabaiga...Nors knyga parašyta labai seniai, tačiau įdomi ir šiandien. Romanas buvo įtrauktas į populiariausių visų laikų Didžiosios Britanijos knygų dvidešimtuką, daug kartų ekranizuotas.
   2. Virginia Woolf „Į švyturį“ – knyga, jau tapusi klasika, apie žmonių santykius, jausmus. Meniška kalba iki šiol tebėra vienas didžiausių šio unikalaus kūrinio laimėjimų.
   3. Virginia Woolf “Savas kambarys” – knyga apie savarankišką, kuriančią moterį.
   4. Emily Bronte „Vėtrų kalnas“ –  romanas apie meilę, stipresnę už mirtį.
   5. Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti“ – apie žmonių sugebėjimą išlikti sunkiausiomis aplinkybėmis, stiprybę, sumanumą, meilę, karą, išdavystę ir ištikimybę, žiaurumą ir tikrąjį gyvenimo grožį. Už šią knygą autorę pelnė pasaulinį pripažinimą ir prestižinę Pulitzerio premiją.
   6. Isabel Allende „Fortūnos duktė“ -  žymus meilės romanas.
   7. Jane Austen “Puikybė ir prietarai” – literatūros klasika, viena populiariausių anglų knygų jau daugiau nei 150 metų. Istorija apie meilę.
   8. Louisa May Alcott „Mažosios moterys“ - istorija apie gerumą ir žmogiškumą, apie kasdienes pastangas išlikti, išmokti, pažinti, suprasti, leidžiančias pasijusti laimingoms – tikroms mažoms moterims.
   9. Johanna Spyri „Heida“ – klasika apie gėrį, nuoširdumą, gyvenimo džiaugsmą, gamtos grožį, sielos taurumą, gėrio ir doros pergalę.
   10. Erica Jong “Skrydžio baimė“ – romanas apie savęs ieškojimą, išsilaisvinimą ir moters brendimą.Seven flying birds
   11. Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresėlė „Man dangus - daryti žemėje gera“ - vienuolė, nugyvenusi vos 24 metus, sugebėjo įspausti gilius pėdsakus daugelio žmonių sielose: apie dramatišką gyvenimą ir besąlygišką tikėjimą, kad Dievo Šviesa gali pasiekti ir tamsiausią žmonijos pusę. Ši knyga įkvepia stiprybės, pripildo tyros gailestingumo meilės kiekvieną skaitytoją.
   12. Laura Esquivel „Kaip vanduo šokoladui“ – istorija apie meilę ir kulinariją. Like water for chocolate
   13. Helena Exley „Patikėti meile“ - šioje knygoje pateiktos nuostabios citatos, liudijančios didelį meilės poveikį mūsų gyvenimui, šeimai, aplinkiniams. Meilė įveikia viską: neteisybę, skriaudą, kančią, gal net karą, – juk žemėje meilė yra galingiausia jėga.
   14. Sophie Kinsella “Parduotuvių maniakės” serija knygų serija apie moteris, kuri lengvai skaitoma, nes kalbama žaismingai, aštriai, paprastai, lyg kalbėtum su gera drauge.
   15. Erin Morgenstern “Naktinis cirkas –  kupina beribės fantazijos, magijos, meilės knyga.
   16. Sara Zarr „Kaip išsaugoti gyvenimą“ – knyga jaunimui apie paauglių išgyvenimus, buvo išrinkta geriausia metų knyga jaunimui.

 

 

 

TOP10 KNYGOS-KLASIKA IR VYRAMS, IR MOTERIMS:

Library books

   1. Harper Lee „Nežudykit strazdo giesmininko“ – prestižine Pulicerio premija įvertinta knyga, tapusi klasika, apie nemirtingas vertybes, apie džiaugsmą, kurį žmogui atneša sąžiningumas ir tolerancija, o atima žiaurumas ir prietarai.
   2. Katherine Peterson „Tiltas į Terabitiją“ - apie fantaziją ir draugystę.
   3. Frances Hodgson Burnett „Paslaptingas sodas“ šio kūrinio meninis pasaulis skleidžia tai, kas labai svarbu ir XXI a. pradžios žmogui: prisikėlimo, atsitiesimo, dvasios atgimimo, pasaulio ir žmogaus atradimo palaimą.
   4. F. Scott Fitzgerald “Didysis Getsbis”- XX a. Amerikos literatūros šedevras, skaitomas ir mėgstamas iki šiol. Apie svajones ir pasiaukojimą dėl jų.
   5. George Orwell “1984-ieji”apie meilę, taiką, karą, išdavystę, laisvę, maištą prieš sistemą. Viena įtakingiausių XX a. knygų, aktuali ir šiandien, kurioje stiprus teisingumo jausmas, parašyta lengvu, šmaikščiu stiliumi.
   6. Fiodoras Dostojevskis “Broliai Karamazovai” – reikšmingiausias Dostojevskio romanas, literatūros klasika. Apie dvasinę krizę, amžinuosius klausimus, žmogaus tobulėjimą.
   7. J.D. Salinger „Rugiuose prie bedugnės“ – vienas populiariausių jaunimo romanų, kuriame vaizduojamas paauglio dvasinis pasaulis.
   8. Oscar Wilde „Doriano Grėjaus portretas“ – romanas apie prieštaringas žmogaus savybes, grožį, moralę.
   9. Herman Melville „Mobi Dikas, arba banginis“ – knyga – klasika – apie jūrą, banginius, romantiką, valios kovą.
   10. Aleksandras Diuma „Grafas Montekristas“ – jaunimo literatūros klasika, nuotykiai, tikrosios vertybės.

 

 

 

PRASMINGOS KNYGOS, SUTEIKIANČIOS ŠVIESOS, SKIRTOS KIEKVIENAM

Take Your Book Up High

   1. Biblija - parašyta prieš daugybę metų, bet joje slypinti išmintis ir patarimai pranoksta visas šiuolaikines knygas apie tai, kaip susitvarkyti gyvenimą, pasiekti sėkmės ir laimės. Ji aktuali šiuolaikiniam žmogui, bet kokio amžiaus, bet kokios padėties, bet kokio išsilavinimo, nes atskleidžia nemirtingas vertybes, kurios buvo ir yra svarbios norint gyventi laimingai.
   2. Derek Williams “Biblija kalbina tave“ – graži, įdomi 365 Šv. Rašto skaitinių, skirtų vieneriems metams, kolekcija aktualiomis gyvenimo temomis. Knyga papuošta nuostabaus dizaino spalviniais.
   3. Jonas Kalvinas „Tiesa, išliekanti per amžius“ – apie krikščionišką tikėjimą paprastiems žmonėms.
   4. Helena Exley „Amžinosios vertybės“ - cituojamos šių dienų žymių žmonių mintys apie asmens vertybes nuo seniausių laikų iki šių dienų. Visos jos aktualios norint grąžinti pamintą tikėjimą ir išspręsti šiandienos problemas. Čia rasite tvirtų, amžinų vertybių, kurios padės sugrąžinti darbo vietas, šeimą, asmeninį gyvenimą, principingumą, geranoriškumą, teisingumą ir drąsą.
   5. Dave Pelzer „Padėk sau“ – knyga apie tai, kaip padėti sau tapti tuo, kuo nori, apie dvasios stiprybę.
   6. Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms skaitmeniniame amžiuje“ – bestseleris, patarimai kaip išgyventi skaitmeniniame amžiuje šiandien.
   7. Jean BenoÎt Casterman “Meilės santykiai. Ar sėkmė įmanoma?” – žurnalas jaunimui, norinčiam susivokti meilės, lytiškumo ir santuokos klausimais, apie pamatines vertybes, ilgalaikę meilę, kaip sukurti laimingą šeimą ir geresnį pasaulį.
   8. Bruno Ferrero “Žvaigždės spindi tik naktį” – nuostabios trumpos istorijos apie meilę, laimę, stiprybės šaltinius, angelus, gyvenimą, apie tai, kad paprastuose dalykuose slypi pasaulio grožis.
   9. Bruno Ferrero “Gyvenimas – tai visa, ką turime” – trumpi pasakojimai sielai apie meilę, draugystę, ištikimybę, tikėjimą.
   10. Bruno Ferrero „Visos istorijos“ – pasakojimai ir praktinės nuorodos. Stop thinking Start Living
   11. Bruno Ferrero „Kai pražysta gėlės“ - trumpi pasakojimai sielai.
   12. Bruno Ferrero „365 trumpi pasakojimai sielai“ – pasakojimai kiekvienai dienai, praturtinantys išmintimi. Perskaitęs pasakojimą nė vienas neliks toks, koks buvo prieš tai.
   13. Wm. Paul Young “Trobelė. Mintys kiekvienai dienai“ - dešimtis milijonų skaitytojų širdis pavergusios „Trobelės“ 365 prasmingiausios citatos, kurios įkvėps, padrąsins ir pakylės kiekvieną metų dieną.
   14. Neale Donald Walsch „Jaunimo pokalbiai su Dievu“ - į šią knygą sudėti viso pasaulio paauglių klausimai. Tai klausimai apie santykius su valdžia, apie būsimosios karjeros pasirinkimą, apie narkotikus, apie vedybas ir bendrą gyvenimą, apie tai, kaip atsiranda gyvenimo patirtis, netgi apie Dievo išvaizdą.
   15. Neale Donald Walsch „Draugystė su Dievu“ – apie svarbiausius klausimus, kurie rūpi mums visiems, viltis ir lūkesčius, praeitį ir ateitį, valstybę ir mokyklą, apie taip, kaip būti laimingiems ir suvokti, kas iš tiesų esame.
   16. Thomas Merton “Kopimas į tiesą“ – apie Dievo pažinimą ir tikrąjį sielos džiaugsmą.
   17. Thomas Merton “Nė vienas žmogus nėra sala” – knyga ieškantiems gyvenimo prasmės ir siekiantiems gyventi turiningą, visavertį ir kilnų gyvenimą.
   18. Thomas Merton  „Septynaukštis kalnas“– viena iš garsiausių visų laikų knygų apie tai, kaip žmogus ieškojo tikėjimo ir ramybės.
   19. Karl Rahner “Dievo potyris šiandien“ – atsakymai apie Dievą, kurie rūpi daugybei budrių, domėtis linkusių žmonių, paprasta suprantama kalba.
   20. Farila Strong "25 Valandos" – knyga šiuolaikiniam žmogui, kuris ieško gyvenimo prasmės, jam kyla sunkumų ir abejonių, knygoje galima rasti atsakymus. Commit_to_Lord_whatever
   21. Wayne W. Dyer “Nuo sumaišties – ramybės link“ – knyga apie meilę ir tarnavimą kitam, dieviškąją žmogaus prigimtį, remiantis Pranciškaus Asyžiečio nuostatomis.
   22. Peter Kreef “Grįžti prie dorybių” – knyga primenanti apie tai, kad tradicinės  krikščioniškos vertybės yra raktas į ateitį liepto galą priėjusiai civilizacijai.
   23. Gennaro Matino “Susitikimas. Evangelijos liudijimas” – apie krikščionybę ir kitus tikėjimus įtaigiai, įdomiai.
   24. R. Cameron-Smith „Amžinoji uola. Tikros krikščioniškos istorijos ir vaikams, ir suaugusiems“ – tikri krikščioniški pasakojimai, tinkantys kiekvienam skaitytojui.
   25. Joyce Meyer „Kad diena būtų gera“ – apie gyvenimo pilnatvę, amžinąsias gyvenimo vertybes.
   26. Andrius Navickas “Laiškai plaukiantiems prieš srovę“ – bernardinai.lt redaktoriaus tekstų knyga apie tikėjimą, prasmę, šviesą, kurią mūsų gyvenime įžiebia Dievas, laisvę, kurią suteikia tikėjimas, dovanas ir savo unikalaus kelio atradimą.
   27. Julius Sasnauskas „Bernardinų dienoraščiai“
   28. Henry Libersat, Briege McKenna O.S.C „Stebuklai tikrai vyksta“ – apie tikrus Dievo stebuklus.
   29. Tėvas Angelo Devananda Scolozzi, Alessandra Machin „Motina Teresė Gailestingumo mokykloje. Mano maldos“ – Motinos Teresės mintys, apmąstymai.
   30. Tėvas Brian Kolodiejchuk „Jėzus man yra viskas: palaimintosios Motinos Teresės iš Kalkutos devyndienis“ – Motinos Teresės mokymas, kuris įkvepia gyventi kitaip. wallpapers_full_354124769
   31.  „Himnas gyvenimui. Metai palaimintosios Motinos Teresės iš Kalkutos draugijoje“ – amžinasis kalendorius su Motinos Teresės mintimis ne vieniems metams.
   32. Šventoji Kūdikėlio Jėzaus ir Švenčiausiojo Veido Teresė “Vienos sielos istorija” – bestseleris, šv. Teresės autobiografiniai rankraščiai, parašyti prieš pat mirtį. Ši knyga įkvėps drąsos ieškoti Dievo, padės atpažinti savy Dievo vaiką ir Dievo pasiuntinį žemėje.
   33. Popiežius Jonas Paulius II „Kelkitės, eime!“ – popiežiaus atsiminimai, pašaukimą, džiaugsmą.
   34. Mary Healy „Vyrai ir moterys iš Edeno“ – Jono Pauliaus II mintys apie vyrus ir moteris, pagarbą vienas kitam, Gerąją Naujieną.
   35. Francis S. Collins „Dievo kalba“ – ši knyga sujungia mokslą ir religiją į vieną, intelektuali, nuoširdi knyga, parašyta garsaus fiziko, Nobelio premijos laureato.
   36. Anselm Grün „Visi žmonės nori būti laimingi“ – elgesio būdai, kurie privalomi žmogui, siekiančiam patirti laimę. Vienas skaitomiausių šiuolaikinių autorių.
   37. Anselm Grün „Anzelmo Griuno atsakymų knyga. Atsakymai į svarbiausius gyvenimo klausimus“ – aktualūs gyvenimiški klausimai, kurie kamuoja ne vieną jauną sielą, ir atsakymai į juos.
   38. Marcus C. Leitschuh, Stephan Weiler „Drauge su Dievu: kasdieniai pamąstymai jaunimui“ - knyga skirta kiekvienos mėnesio dienos pamąstymams.
   39. Clive Staples Lewis „Apstulbintas džiaugsmo: mano gyvenimo pradžios apybraiža“
   40. Clive Staples Lewis „Tiesiog krikščionybė“ Webshots_3_018
   41. Dennis Linn, Sheila Fabricant Linn, Matthew Linn „Kodėl ieškome gyvenimo tikslo“ - ši knyga pulsuoja užkrečiama energija ir kelia šildantį jaudulį. Tai knyga ne skaitymui, o gyvenimui.
   42. Greg Mortenson, David Oliver Relin „Trys puodeliai arbatos“ – apie gyvenimą Afrikoje, misionierystę, humanitarinę veiklą.

Trust in the Lord

 

Smagus testas internete (online), kaip išrinkti knygą:

Kokia Tavo skaitytojo asmenybė?

 

Daugiau susijusių temų:

Kaip išsirinkti gerą knygų skaityklę?

7 patarimai, kaip išrinkti tobulą gimtadienio dovaną